Bo Google obsojen zaradi monopolnega položaja v oglaševanju?
27. novembra, 2024Za pretrganje podmorskih kablov vendarle kriva kitajska ladja?
28. novembra, 2024Potem, ko je na torkovem protestu pred celjskim sodiščem prišlo do incidenta, v katerem so protestniki napadli neodvisnost sodstva in zaposlene na Radioteleviziji Slovenija (RTVS) so se odzvali predstavniki javne televizije: incident so ostro obsodili in poudarili, da gre za nesprejemljivo ravnanje, ki ogroža varnost zaposlenih in posega v osnovne demokratične vrednote. Zahtevali so temeljito preiskavo in odgovornost storilcev ter večjo zaščito vseh, ki opravljajo svoje delo v interesu javnosti. Prav tako so se zahvalili policiji za hitro in učinkovito ukrepanje.
Incident se je zgodil, ko sta zaposlena iz tehnične ekipe z označenim službenim vozilom prečkala območje protesta. Protestniki so začeli tolči po vozilu, ga brcati in uporabljati drogove zastav za udarce, pri čemer so poskušali tudi vdreti v vozilo. Zaradi zaostritve razmer je bilo potrebno posredovanje policije, ki je s hitro intervencijo omogočila, da sta zaposlena nadaljevala svojo pot.
Med političnimi strankami so se med prvimi odzvali v Gibanju Svoboda, kjer poudarjajo, da je sodstvo eden od neodvisnih stebrov oblasti, ki mora biti zaščiten pred političnimi vplivi in pritiski.
Po njihovem mnenju so bili na tem shodu prisotni znaki grobih političnih pritiskov na sodstvo, kar je po mnenju Gibanja Svoboda nesprejemljivo in vredno obsodbe. Poslanka Svobode in predsednica odbora DZ za pravosodje Lena Grgurevič je v izjavi za medije poudarila, da takšni pritiski pomenijo napad na ustavno ureditev države in da je dolžnost politikov, da se na to odzovejo.
Grgurevič še poudarja, da so na shodu zaznali znake kaznivih dejanj, zato pozivajo pristojne organe k ukrepanju. Prav tako so obsodili incident, v katerem so protestniki napadli in grozili zaposlenima na Radioteleviziji Slovenija. Gibanje Svoboda poziva k takojšnji zaustavitvi takšnih dejanj in večji zaščiti neodvisnosti sodstva.